Sukcesy białogardzkich kajakarzy [FOTO]

Pogoda sztormowa, zacinający potwornie wiatr, fale na rzece, deszcz i grad.

Właśnie w takich to ekstremalnych warunkach kajakarscy ironmani mierzyli się podczas pierwszych tegorocznych zawodów. W Zimowym Maratonie Kajakowym ODRA CHALLENGE 2023 nie mogło zabraknąć Piotra Rosady z Białogardu. Nasz mistrz wiosła przypłynął na drugim miejscu. Co ciekawe, na trzecim miejscu uplasował się drugi białogardzki kajakarz Piotr Stefanowicz. Rywalizację wygrał utytułowany Edmund Garczewski ze Szczecina.

Tak więc całe podium w Kędzierzynie Koźlu, gdzie obywała się impreza zajęli zawodnicy z naszego województwa.

A już wkrótce rusza ogólnopolski cykl maratonów Canoa Cup, który wspierany jest przez Powiat Białogardzki. Inauguracja tradycyjnie już odbędzie się na Parsęcie. Start 6 maja! W tym roku odbędzie się także w ramach Canoa Cup II edycja „Pomerania Canoa Cup” pod patronatem Piotra Pakuszto.